- Bemutatkozás
- Aktuális
- Jelmondat
- 2017 – Élő közösségben céljaid felé
- Korábbi jelmondatok
- 2016 – Növekedjünk közösségben az alapokhoz hűen!
- 2015 - Derűvel építsük a jövőt!
- 2014 - Új világ, új misszió
- 2013 – Taníts minket nevelni
- 2012 - Szövetséged sürget minket
- 2011 - Forrásodból akarunk meríteni
- 2010 - Maradj velünk - Engem küldj
- 2009 - Veled és érted
- 2008 - Reménnyel céljaink felé
- 2006 - Jelenlétedben járni
- 2005 - Veled minden nap
- Évfordulóink
- Schönstatt
- Krónika
- Schönstatt +
- Linkek
123. Mi a „személyes eszménykép”?
A személyes eszménykép az az ideál vagy küldetés, amit Isten minden egyes embernek adott. Minden embernek van személyes esz-ménye, még akkor is, ha ennek nincs tudatában. Így értelmezve ebben még nincs semmi újdonság. Manapság, azonban, mikor annyival nehezebb meghatározni és kijelenteni identitásunkat az összetett társadalomban, nagyon is sürgető igénnyé válik, hogy felfedezzük és meghatározzuk a vezérgondolatot, amit Isten számunkra tervezett.
Schönstattban a személyes eszmény háromféle meghatározásáról beszélünk.
Az első a filozófiai definíció: „Isten egyedülálló terve velem, amely öröktől fogva létezik.” Ezt a meghatározást filozófiainak nevezzük, mert az Istennel való metafizikai kapcsolatunkat szemléli (és a hit mindenféle meghatározásától mentes).
A második a teológiai definíció: „Az a mód, ahogy Krisztus tökéletessége egyedülállóan megnyilvánul bennem.” Ezt teológiainak hív-juk, mert feltételezi Krisztushoz tartozásunkat és üdvözítő munkájában való részvételünket.
A harmadik meghatározás a pszichológiai: „a lelkem alapvető alkata és tónusa (ami, ha helyesen műveljük, az istengyermekség tökéletes szabadságára vezethet).” Mint pszichológiai meghatározás, a lélek benső ismertetőjeleire koncentrál; ahelyett, hogy az eszményt felülről néznénk, inkább belülről , önmagunkból tekintünk rá.